Hoppa till innehåll

Kontakt - Bygglov

Telefontider:
Måndagar och torsdagar 10:00 - 12:00 samt onsdagar 13:00 - 14:30.

Besökstider:
Måndagar och torsdagar 08:00 - 09:30 samt onsdagar 15:00 - 16:30 (16:00 mellan 1 maj och 31 augusti).

Kontaktinformation

Vänersborgs kommun
Södergatan 16 A
462 85 Vänersborg
Telefon exp: 0521-72 13 13
byggnad@vanersborg.se

Plan- och bygglovschef
Jasmina Lilja                                                                                               
Tel. 0521-72 12 13
E-post: jasmina.lilja@vanersborg.se

Assistent
Johan Blomster
Tel. 0521-72 13 13
E-post: johan.blomster@vanersborg.se

Administratör
Niklas Franke
Tel. 0521-72 12 12
E-post: niklas.franke@vanersborg.se

Bygglovshandläggare
Emma Bönnestig
Tel. 0521-72 14 31
E-post: emma.bonnestig@vanersborg.se

Bygglovshandläggare
Yvonne Ishida
Tel. 0521- 72 13 22
E-post: yvonne.ishida@vanersborg.se

Bygglovshandläggare
Ninni Giebat
Tel. 0521-72 13 28
E-post: ninni.giebat@vanersborg.se

Bygglovshandläggare
Martin Staude
E-post: martin.staude@vanersborg.se

Bygglovshandläggare - Föräldraledig
Pernilla Nordberg
Tel. 0521-72 13 18
E-post: pernilla.nordberg@vanersborg.se

Byggnadsinspektör                                                                 
Jesper Björklund 
Tel. 0521-72 13 12                                                                                       E-post: jesper.bjorklund@vanersborg.se

Byggnadsinspektör
Kenneth Fjällström
Tel. 0521-72 13 31
E-post: kenneth.fjallstrom@vanersborg.se

Bygglovsingenjör - Sjukskriven
Morgan Anderson
Tel. 0521-72 13 31
E-post: morgan.anderson@vanersborg.se

Granskningstekniker
Nina Javette
Tel. 0521-72 12 58
E-post: nina.javette@vanersborg.se

Stadsarkitekt
Katarina Frändberg
Tel. 0521-72 13 47
E-post: katarina.frandberg@vanersborg.se

KONTAKT

Vänersborgs kommun 
462  85 Vänersborg

Besöksadress:
Södergatan 16 A

Telefon växel:
0521- 72 10 00

E-post myndigheten:
byggnad@vanersborg.se