Hoppa till innehåll

Kontakt - Bygglov

Telefontider:
Måndagar och torsdagar 10.00 - 12.00 samt onsdagar 13.00 - 14.30.

Besökstider:
Måndagar och torsdagar 08.00 - 09.30 samt onsdagar 15.00 - 17.00 (16.00 mellan 1 maj och 31 augusti).

Kontaktinformation

Vänersborgs kommun
Södergatan 16 A
462 85 Vänersborg
Telefon exp: 0521-72 13 13
byggnad@vanersborg.se

Plan- och bygglovschef
Jasmina Lilja                                                                                               
Tel. 0521-72 12 13
E-post: jasmina.lilja@vanersborg.se

Assistent
Johan Blomster
Tel. 0521-72 13 13
E-post: johan.blomster@vanersborg.se

Bygglovshandläggare
Emma Bönnestig
Tel. 0521-72 14 31
E-post: emma.bonnestig@vanersborg.se

Bygglovshandläggare                                                                        Jesper Björklund 
Tel. 0521-72 13 12                                                                                        E-post: jesper.bjorklund@vanersborg.se

Bygglovshandläggare
Pernilla Nordberg
Tel. 0521-72 13 18
E-post: pernilla.nordberg@vanersborg.se

Bygglovshandläggare
Yvonne Ishida
Tel. 0521- 72 13 22
E-post: yvonne.ishida@vanersborg.se

Bygglovsingenjör
Morgan Anderson
Tel. 0521-72 13 31
E-post: morgan.anderson@vanersborg.se

Bygglovsingenjör
Zdenko Petrusic
Tel. 0521-72 13 34
E-post: zdenko.petrusic@vanersborg.se

Granskningstekniker
Nina Javette
Tel. 0521-72 12 58
E-post: nina.javette@vanersborg.se

Stadsarkitekt
Katarina Frändberg
Tel. 0521-72 13 47
E-post: katarina.frandberg@vanersborg.se

KONTAKT

Vänersborgs kommun 
462  85 Vänersborg

Besöksadress:
Sundsgatan 29

Telefon växel:
0521- 72 10 00

E-post myndigheten:
byggnad@vanersborg.se