Hoppa till innehåll

Vi som arbetar på kommunens lantmäterimyndighet

Lantmäterichef
Eddie Sandin
0521-72 13 50
eddie.sandin@vanersborg.se

Ärende:
Avstyckning, klyvning, sammanläggning, fastighetsreglering, servitut, gemensamhetsanläggningar, ledningsrätt, fastighetsbestämning, särskild gränsutmärkning, legalisering, äganderättsutredning, värdeintyg, kvartersnamn, gatunamn, arkivservice samt övriga lantmäterifrågor

Assistent
Anna Larsson
0521-72 13 37
anna.larsson01@vanersborg.se

Ärende:
Arkivservice för förrättningar, fastighetsägare, kartor, lantmäteri- och fakturafrågor

Förrättningslantmätare
Viktor Dalbert - Tjänstledig t o m 15 januari 2018
0521-72 13 57
viktor.dalbert@vanersborg.se

Förrättningslantmätare
Jesper Nordberg
0521-72 13 10
jesper.nordberg@vanersborg.se

Förrättningslantmätare
Margaretha Kerttu
0521-72 13 89
margaretha.kerttu@vanersborg.se

Förrättningslantmätare
Erica Eriksson
0521-72 13 53
erica.eriksson@vanersborg.se

Ärende: Avstyckning, klyvning, sammanläggning, fastighetsreglering, servitut, gemensamhetsanläggningar, ledningsrätt, fastighetsbestämning, särskild gränsutmärkning, legalisering, äganderättsutredning, värdeintyg, arkivservice samt övriga lantmäterifrågor