Hoppa till innehåll

Kontaktpersoner

Miljö- och byggnadsförvaltningen
Vänersborgs kommun
462 85 Vänersborg

Besöksadress: Hamngatan 3

Telefon exp: 0521-72 12 72

E-post: miljo@vanersborg.se

Namn

Arbetsområde

Telefon och e-post

 

Ledning



Mikael Reinhardt

Miljö- och byggnadsförvaltningschef

0521-72 12 75

mikael.reinhardt@vanersborg.se

David Tengberg

Tf Miljö- och hälsoskyddschef

0521-72 12 30

david.tengberg@vanersborg.se

 

Administration



Ann-Sofi Brunberg

Exp.service, diarium, arkiv

0521-72 12 72

ann-sofi.brunberg@vanersborg.se

Ulrika Stenén

Exp.service, diarum,

nämndadministration, fakturering

0521-72 12 78

ulrika.stenen@vanersborg.se


Enskilda avlopp



Cecilia Andresen

Enskilda avlopp

0521-72 12 70

cecilia.andresen@vanersborg.se

Mika Thomasdotter

Enskilda avlopp

0521-72 12 71

mika.thomasdotter@vanersborg.se

Nathalie Thelin

Enskilda avlopp

0521-72 12 83

nathalie.thelin@vanersborg.se


Hälsoskydd



Anna Torsson

Föräldaledig


Fredrik Schiller

Hälsoskydd

0521-72 12 39

fredrik.schiller@vanersborg.se

Kajsa Wegberg

Hälsoskydd, dricksvatten

0521-72 12 66

kajsa.wegberg@vanersborg.se




Livsmedel



Annelie Sundblad

Livsmedel

0521-72 16 45

annelie.sundblad@vanersborg.se


Miljöskydd



Andrea Munkhammar

Miljöskydd, lantbruk

0521-72 16 24 andrea.munkhammar@vanersborg.se

Irén Larsson

Miljöskydd, förorenad mark, luftvård

0521-72 12 74

iren.larsson@vanersborg.se

Magdalena Linder

Miljöskydd

0521-72 12 73

magdalena.linder@vanersborg.se


Naturvård



Elin Isaksson

Naturvård, vattenvård, miljöövervakning, fysisk planering

0521-72 12 18

elin.isaksson@vanersborg.se

Kalle Edlund

Naturvård, vattenvård, miljöövervakning, fysisk planering

0521-72 12 76

kalle.edlund@vanersborg.se


Tobak



Elisabeth Moberg

Tobak (deltid)

0521-72 23 70 elisabeth.moberg@vanersborg.se

Sofia Lindholm

Tobak (deltid)

0521-72 12 79

sofia.lindholm@vanersborg.se