Hoppa till innehåll

Vem kontaktar du?

För att du ska få rätt till stöd är du välkommen att vända dig med din ansökan till någon av våra handläggare.

Vill du ha kontakt med en LSS/socialpsykiatrihandläggare?Uppdelning per handläggare är vilken dag i månaden du är född. Se nedan hur du hittar kontaktuppgifter till rätt handläggare.

Födelsesiffra 1 - 4

LSS/socialpsykiatrihandläggare
Ulrika Johansson
Telefon: 0521-72 11 52
E-post: ulrika.johansson@vanersborg.se

Födelsesiffra 5 - 10

LSS/socialpsykiatrihandläggare
Yvonne Karlsson
Telefon: 0521-72 21 82
E-post: yvonne.karlsson@vanersborg.se

Födelsesiffra 11 - 18 plus (del av) 25

LSS/socialpsykiatrihandläggare
Marie Lundqvist
Telefon: 0521-72 10 70
E-post: marie.lundqvist@vanersborg.se

Födelsesiffra 19 - 25

LSS/socialpsykiatrihandläggare
Per Faxér
Telefon: 0521-72 21 94
E-post: per.faxer@vanersborg.se

Födelsesiffra 26 - 31

LSS/socialpsykiatrihandläggare
Jessica Gustafsson
Telefon: 0521-72 13 08
E-post: jessica.gustafsson@vanersborg.se

1:e socialsekreterare

1:e socialsekreterare
Majvor Hägg Jigfelt
Telefon: 0521-72 24 94
E-post: majvor.hagg.jigfelt@vanersborg.se

 

Färdtjänst

Behöver du ansöka om färdtjänst kontaktar du färdtjänsthandläggaren.

KONTAKT

BISTÅNDSENHETEN
Vård, stöd och utredning

Besöksadress:
Residensgatan 20
462 30 Vänersborg

Kontakt med handläggare:
Se information mitt på sidan.

VERKSAMHETSANSVARIG
Ewa Peterson
Telefon: 0521- 72 21 33
E-post: ewa.peterson@vanersborg.se

MER information

Ansökningsblanketter
SoL, LSS, Färdjänst