Hoppa till innehåll

På grund av Corona-viruset är alla våra träffpunkter för seniorer och anhöriga stängda till och med 30 april.

Mötesplats Norra Järnvägsgatan 2 D

Mötesplats för dig som är senior eller anhörig

till någon som är äldre, har funktionsnedsättning eller är långvarigt sjuk.

Bingo våren 2020

En måndag per månad mellan klockan 14-16 har vi bingo.

Datum: 20 januari, 17 februari, 16 mars, 20 april, 11 maj

Kostnad: Bingo 15 kr/bricka. Fika 20 kr.

Välkomna!

LaSSe Brukarstödcenter kommer att finnas för rådgivning hos Anhörigstödet

LaSSe Brukarstödcenter vänder sig till personer med funktionsnedsättning och deras närstående samt organisationer verksamma inom funktionshinderområdet.

Åsa Granbom från LaSSe Brukarstödcenter kommer att finnas för rådgivning hos Anhörigsstödet den 11 mars.  Besök bokas på telefon
031-84 18 50.

Läs mer information här

KONTAKT

ANHÖRIGSTÖD
Besöksadress
Norra Järnvägsgatan 2 D
462 34 Vänersborg
(ingång från gården)

E-post till anhörigstödet
anhorigstodet@vanersborg.se

VÅRD OCH OMSORG
Anhörigsamordnare

Ann-Christine Karlsson
Telefon: 0521-72 20 34
E-post:
ann-christine.karlsson@vanersborg.se

Arbetsterapeut
Annica Lindbom
Telefon: 0521-72 20 33
E-post:
annica.lindbom@vanersborg.se

Demenssjuksköterska
Beatrice Pettersson
Telefon: 0521-72 20 35
E-post:
beatrice.pettersson@vanersborg.se  

ANHÖRIGSTÖD
PERSONLIGT STÖD OCH OMSORG
Anhörigsamordnare
Heléne Larsson
Telefon: 0521-72 26 50
E-post: helene.larsson@vanersborg.se

FRIVILLIGVERKSAMHET
Frivilligsamordnare

Helena Pettersson
Telefon: 0521-72 20 20
E-post:
helena.pettersson@vanersborg.se

VERKSAMHETSANSVARIG
Enhetschef
Maria Bergqvist
Telefon: 0521-72 19 51
E-post:
maria.bergqvist@vanersborg.se

ANHÖRIGSTÖD
INDIVID OCH FAMILJEOMSORG
Kontaktperson
Lina Svensson
Telefon: 0521-72 16 04
E-post:
lina.svensson@vanersborg.se